Vlada RS je 6.5.2020 sprejela odlok, s katerim se določajo pogoji za izvajanje športnih dejavnosti, kar velja tudi za nogomet. Športniki in strokovni ter organizacijsko-tehnični kader bomo morali slediti navodilom in priporočilom Ministrstva za zdravje in NIJZ, zato smo za vas pripravili navodila, kako bomo za zdravje poskrbeli v NK IB 1975 Ljubljana.
Športnikom in strokovnim delavcem v športu za izvajanje organizirane vadbe se svetuje, da upoštevajo splošna priporočila, ki veljajo za zmanjšanje prenosa nalezljivih bolezni:
- Ne hodijo na vadbe, če imajo znake akutne okužbe dihal (npr. izcedek iz nosu, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana telesna temperatura, bolečine v mišicah…);
- Ne hodijo na vadbe, če živijo z osebo s potrjeno boleznijo COVID-19, ali jim je bila zaradi tesnega stika z bolnikom s COVID-19 (doma ali drugje) odrejena karantena;
- Skrbijo za ustrezno in redno higieno rok ter higieno kašlja;
- Se izogibajo osebam, ki kažejo znake okužbe COVID-19.
KONKRETNA NAVODILA ZA NOGOMETAŠE
- Udeleženci na trening pridejo popolnoma opremljeni (oblečeni), tako da se zgolj obuvanje v nogometne čevlje opravi čim hitreje na parkirišču. Prosimo, da se držite urnikov in na treninge ne zamujate, prav tako ne prihajate več kot 10 minut pred začetkom treninga, ki bo na urniku na spletni strani.
- V športni objekt se vstopa pri glavnem vhodu (rdeče–črna velika ograja) in sicer po pozivu in pod nadzorom trenerja selekcije, posamezno na razdalji vsaj 2 m.
- Ob vstopu v športni objekt oziroma pred vstopom na športno površino si vsi udeleženci obvezno razkužijo roke.
- Poleg športnikov bodo med treningi prisotne samo osebe, ki morajo biti nujno prisotne za izvedbo treningov – trenerji ter organizacijsko-tehnični kader. Vsem ostalim spremljevalcem vstop v športni objekt ni dovoljen.
- Športniki morajo med treningi ves čas ohranjati medsebojno razdaljo vsaj dveh metrov tudi v primeru vadbe v paru ali skupini. Neposredni telesni stik med udeleženci ni dovoljen (izjema so člani skupnega gospodinjstva).
- Za pripravo in odstranitev rekvizitov za trening skrbijo izključno prisotni strokovni delavci, ki si med treningom po potrebi večkrat razkužijo roke.
- V času odmorov med treningom si mora vsak športnik najprej razkužiti roke, uporabljati lastno plastenko (bidon) ali drug pripomoček ter ohranjati razdaljo dveh metrov do drugih udeležencev.
- Neposredno po končanem treningu oziroma pred odhodom z vadbene površine, si vsi udeleženci obvezno razkužijo roke.
- Po končani vadbi vsak udeleženec odnese s športne površine in objekta vse osebne stvari in odpadno embalažo.
- Treningi bodo trajali točno 90 minut. Igralci morajo športni objekt zapustiti takoj po treningu v roku 5 minut in sicer ob stranskem izhodu na nasprotni strani igrišča (nova kovinska vrata, ki bodo odprta samo v času izhoda).
- V sanitarijah, ki bodo na voljo zgolj za nujne primere, bo zagotovljeno ustrezno čiščenje in razkuževanje prostorov ter stalno zračenje. Naenkrat se lahko v sanitarijah zadržuje samo 1 oseba.
- Garderobe in skupni prostori bodo zaklenjeni in jih udeleženci ne bodo mogli uporabljati, prav tako ne bo možno tuširanje v objektu.
Na vhodu v objekt, na več vidnih mestih v objektu in na izhodu iz objekta, bodo zagotovljena razkužila oziroma možnost umivanja rok na že obstoječih umivalnikih.
Razpored treningov različnih selekcij bo pripravljen na način, da se treningi med seboj časovno ne prekrivajo in se različne skupine vadečih med seboj ne srečajo.
Vsa oprema in rekviziti, ki se bodo uporabljali med treningi, bodo pred treningi in po treningih razkuženi, prav tako bodo trenerji poskrbeli za ustrezen način treningov, da se prepreči neposreden telesni stik.
V prvem tednu bo klubska okrepčevalnica zaprta.
Veselimo se ponovnega srečanja z vami od ponedeljka 11.5.2020 dalje!
Športni pozdrav
Igor Pušnik, predsednik NK IB 1975 Ljubljana
Darin Vitanc, vodja mladinske nogometne šole